Kurumsal SEO Çalışması

Gürcistan’da kurduğunuz şirketinizin yapacağı ticari çalışmalar sırasında bir web sitesine ihtiyaç duyması çok olası bir durum. İşte tam bu noktada Anka Internet Marketing LTD.’in verdiği Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hizmetleri devreye giriyor. Bu hizmetlerimiz hakkında açıklama makalemizde!

SEO Nedir?

SEO, İngilizce dilinde Search Engine Optimization kavramlarının baş harflerinden türetilmiş bir kelimedir. İnternet terminolojisine yatkın kullanıcılar tarafından yakından bilinen bu kavrama göre, arama motoru optimizasyonu hedeflenir. Yani kısaca SEO nedir dendiğinde, verilecek net cevap, web de üst sıralarda yerini almanın, kavramsal ifade de denilebilir. Yaşanan son teknik gelişmeler ışığında, UX kullanıcı deneyimi gibi ekstra hizmetler ve ölçütler, SEO kavramı içinde yer edinmeye başlamıştır. SEO gelişmeleri ışığında, sosyal medya projelerinin geliştirilerek marka konumlamasının geniş alana yayıldığı gözlemlenebilmektedir.

Öncelikle kurumunuzun profiline göre tamamen sonuç odaklı çalışma prensibine dayanarak, SEO araştırması yapılabilir. Anka Internet (Georgia) LTD.’in Anka System tarafından verilecek danışma hizmetlerinden yararlanarak analiz ve raporlama sonuçlarına doğrudan erişim edinebilirsiniz. Firmamız, işletmenizin marka değerini ve tanınırlığını artırmak üzere, çalışmalarına devam eder. Dönüşüm oranlarının artmasına katkı verecek şekilde, testler gerçekleştirilir, yenilikçi çözümler üreterek, rapor sistemi geliştirilir. Böylece siteniz ve dolayısıyla markanız, hedefine doğru bir konumlama ile oturacaktır.

Amacına uygun şekilde SEO çalışması nasıl yapılır konusu, kullanıcılar tarafından merakla araştırılmaktadır. Yetki vermeniz ve destek talebinde bulunmanız halinde Anka Internet (Georgia) LTD.’in Anka System  tarafından izlenen metodoloji süreci şu şekildedir. Buna göre;

 1. Anahtar kelime araştırması ve analizi süreci, site içi SEO çalışmalarının yapılması,
 2. Web sitenizin teknik açıdan değerlendirilmesi ve teknik takibe alınması, yerel seo stratejilerinin sizler için tekrar gözden geçirilmesi,
 3. Makale üretimi ve tasarıma uygun içerik planlamasının yapılması,
 4. Sosyal medya inşası ile entegrasyon sürecinin tamamlanması,
 5. Kalıcı bağlantı oluşturma, harita entegrasyonu sağlama, kullanıcı deneyim ve optimizasyonu değerlendirmesi,
 6. SSL optimizasyonu, E-ticaret ile ürün bazında gelişmiş SEO teklifi, link düzenlemesinin gerçekleştirilmesi,
 7. Yüksek seviyede gelişmiş site içi raporlama sistemi,
 8. Sitenizin mobil versiyonlara uygun geliştirilmesi ve uyum sağlama süreçlerinin belirlenmesi, Sepet ve kullanıcı analizlerinin gerçekleştirilmesi,
 9. Önceden analiz ederek güncelleştirme planlamaları, optimizasyon sağlama,
 10. Isı haritası eklentisi ile dönüşüm işlemine doğrudan katkı verme,
 11. A /B testleri uygulanarak, kullanıcı deneyimlerinin doğrudan katkı ile beslenmesi süreçlerinin aktif edilmesi,
 12. Sosyal medya stratejisi ve çözümlerini kullanarak güçlü sosyal link teklifleri,
 13. Yatırım Getiri Hesaplama (ROI) ile Geliştirme aşamalarına destek verme.

Dijital performans ajansları arasında etkili bir yere sahip olan Anka Internet (Georgia) LTD.’in Anka System çoklu diller üzerinde SEO çalışması ile dikkat çeker. Arama motorlarına dost ve marka değeri artmış uluslararası kuruluşunuzun resmi web sitesi için destek almayı ihmal etmeyiniz.

Gürcistan’da SEO Hizmetleri

Ülkemizden her yıl binlerce vatandaş çeşitli nedenlere bağlı olarak Gürcistan’a gitmektedir. Turistik amaçlı yapılan geziler kısa süreli olsa da, insanlar çalışma ve oturma izni alarak hayatına orada devam etme gibi kararlar alabilmektedir. Özellikle şirket kurma ve orada ticari faaliyetlerine devam eden yerli girişimcileri, pek çok konuda desteğe ihtiyaçları vardır. Özellikle marka değerine önem veren girişimciler için kurumsal nitelikte web sitesine sahip olmak, olmazsa olmaz bir gereksinimdir. Bu gereksinimi karşılamanın yolu ise; yeterli düzeyde gerçekleştirilmiş olan SEO çalışması olarak dikkat çeker. Özellikle ticari işletmelerin markalaşma sürecinde arama motorları ile aralarının iyi olmasına çok ihtiyacı olacaktır.

Çalışmak üzere olduğunu web hizmetleri firmasının, web sitenize ve marka kimliğinize yönelik otomatik ve alışılmış yaklaşımlar üretmemesi önemlidir. Yapılacak girişimler sonucunda, arama motorlarında zirveye yerleşecek şekilde bir girişimin sağlanabileceğinden emin olmanızda fayda vardır. Anka Internet (Georgia) LTD.’in Anka System alanında fark oluşturmuş SEO uzmanı bir işletmedir. Arama motoru optimizasyonun sitenizin konumuna uygun şekilde sağlanmasına yardımcı olur.

Bölgesel SEO Çalışması için Başarı Formülü

Gürcistan’da başarılı olacak bir web sitesi nasıl kurulabilir? Ya da, Türkiye de başarılı olan SEO araçlarını Gürcü diline çevirerek kullanmak yeterli olacak mıdır? SEO da başarının temel anahtarı kullanıcının ihtiyacının en iyi şekilde analiz edilmesi, özgünlüğün ve mantık uyumunun sağlanmasıdır. Bu başarı sağlanırken kullanılan araçlarda hiç kuşkusuz, anahtar kelime seçimi, içerik ve görsel tasarım gibi unsurlar olmaktadır. Gürcistan da faaliyet gösterecek web siteniz, dil bilgisi kurallarına uygun, kullanıcı profilini destekleyen ve temel prensipleri sağlayan asgari niteliklerde olmalıdır. Bu bakımdan, firmamız yerel dilde uzman, aynı zamanda da kişisel olarak SEO uzmanı olan iş ortakları ile sizler için geliştirici ve faydalı hizmetler yürütür. Böylece hedeflediğiniz bölgede, amaçladığını şekilde hep arama motorlarının vazgeçemediği web sayfası olmaya devam edebilirsiniz.

WhatsApp chat