Kurumsal Web Sitesi Hizmeti

Web sitesi tasarım hizmetlerimiz konusunda detaylar bu makalede. İlk kez web sitenizin olmasını düşünüyor olabilirsiniz. Ya da daha iyi ve gelişmiş bir web sitesi tasarımı tam da ihtiyacınız olan hizmet olabilir. Her iki durumda da web sitesi tasarımı hakkında temel bazı bilgilere sahip olmalısınız. Öncelikle kabul edilmesi gerekir ki, günümüz dünyasının pazarlama anlayışına kurumsal web sitesi, ilk kabul noktasını temsil eder. Nitekim müşterileriniz ve ilişki içinde olduğunuz tüm kimselerle ilk diyalog ortamınızı kaçınılmaz olarak internet siteleriniz oluşturur. Tüm pazarlama kanallarının temel amacı, ziyaretçilerin web sitenize doğrudan yönlendirilmesidir. Web sitesinin temel amacı ise; ziyaretçi konumunda olan tüm bireylerin potansiyel birer müşteriye dönüşümlerinin tamamlanmasıdır. Dönüşüm kavramı olarak da açıklanan bu süreç, dijital pazarlama dili kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir.

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kurumsal web sitesi tasarımı nasıl yapılır konusunda merak edenler için başta belirtmekte fayda var. Günümüzün gelişen yazılım anlayışına uygun olacak şekilde, sürekli güncellemeler ve değişimler yaşanmaktadır. Bu durumda en iyi tema ve yazılım teknolojisine sahip web sitesi, faaliyet gösterdiğiniz alanda farkınızı ortaya çıkarmak bakımından etkili olacaktır. Kötü niteliklere sahip bir web sitesi, bir anlamda yaptığınız yatırımın boşa gitmesine neden olacaktır. İyi bir web sitesi, mevcut ziyaretçilerin sizin hesabınıza müşteriye dönüşmesine katkı verendir.

Yazılım ve tasarım sektöründe faaliyet gösteren pek çok kişi kendisini, web tasarımcısı olarak tanıtır. Ancak bu kişilerin önemli bir kısmı sadece temel düzeyde kodlama bilgisine sahiptir. Bu bilgi düzeyleri sayesinde, hızlıca ve planlamaya ihtiyaç duymadan web sitesi oluşturabilirler. Görünüşte sitenizin teması da sizi hayran bırakacak temel özellikleri barındırabilir. Ancak burada asıl soru devreye girer. Müşterilerinizin sayısını artıracak temel gereksinim aslında bu mudur? İhtiyacınız olan en basit haliyle web sitesi tasarımı konusunda bu değildir!

Kurumsal Web Sitesi Tasarım Aşamaları

Başarıya giden yolda planlama çok önemlidir. Yaptığınız işte başarı elde etmek istiyorsanız disipline kavuşmuş bir anlayış içerisinde ve yüksek programlama kapasitesi ile yürüyen iş ortaklarınıza ihtiyacınız olacaktır. Bu bakımdan,  Anka Internet (Georgia) LTD.’in Anka System markası güvencesiyle, özgün tasarıma sahip, yeterli kapasitede bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Günün birinde kişisel ya da kurumsal ihtiyaçlarınızı karşılayacak kapasitede bir web sitesine ihtiyacınız olursa, Anka System profesyonellerine başvuruda bulunabilirsiniz. Sizler için sırasıyla plana dayalı bir tasarım süreci ortaya çıkacaktır. Peki, planlama ve tasarım süreci nelerden oluşur, dilerseniz bir bahsedelim:

  • Sürecin başlangıcı sizler için sektörel ve bireysel analiz dönemine geçilir. Web sitesi amacı, hedefleri ve sitenin ulaşmayı planladığı hedef kitle üzerine analiz sürecinde gerekli olan tüm bilgiler toplanır,
  • Planlama safhasının güçlü olması, amacınıza bir adım daha yaklaşmanızda size yardımcı olur. Kurumsal web sitesi tasarımı nasıl yapılır konusunda uzman olan kadrolarımız, web sitesinin yapısı, site haritasını, site düzeninde kullanılması gereken tüm bilgi teknolojilerini belirler,
  • Üçüncü ve sürecin belki de en önemli aşamalarından biri olan, tasarım aşamasına geçilir. Bu aşamada tasarım uzmanları tarafından, Wireframe modellemesi, kullanıcı ara yüzü, UI ile UX tasarımları ve görsel stil üzerinde güncelleme çalışmalarına ağırlık verilir,
  • Sürecin en önemli kısmı, metinlerin, video ve resimlerin sitenin ruhuna uygun şekilde seçilmesidir. Reklam yazarlığı, fotoğraf, video düzeni ve SEO (arama motoru optimizasyonu) içerik sürecinde tekrar ele alınır. Böylece kurumsal nitelikte bir web sitesi tasarımı nasıl yapılır çalışmasında önemli eşik geçilmiş olur,
  • Geliştirme sürecine geçilerek, tasarımı büyük ölçüde tamamlanmış web sitesi için iyileştirme aşamasına geçilir. Bu aşamada, HTML ile CSS kodlama, veri tabanı kullanımı ile mobil cihazlara uyum sağlamak için Responsive uyumu sağlanmaktadır,
  • Sürecin son aşamalarından biri tahmin edileceği gibi tasarımı sona ermiş sitenin test edilmesidir. Bu süreçte sitenin tüm teknik özellikleri test edilir. Sitenin amacına ulaşıp ulaşmadığı, profesyonel tasarım bakış açısıyla tekrar sorgulanır. Site tarayıcı uyumuna uygun mu değil mi ya da site hızı talebi karşılayabilecek kapasitede mi gibi sorular da yine cevaplanır.
  • Sitenin yayına alınması ve web sitesi tasarımı sürecinin artık nihayete ermesi dönemine geçilir. Olası eksiklerin düzeltilmesi amacıyla, düzenli site izleme ve takibi ile talep olmadan da hata düzeltme destek hizmeti sağlanmaktadır.

Sizde profesyonel anlamda, web sitesi tasarım hizmeti ile yakından tanışmak için Anka Internet (Georgia) LTD.’in Anka System markası ile tanışabilirsiniz.

WhatsApp chat