PayPal Hesabı Açmak

Paypal hesabı açma konusunda verdiğimiz danışmanlık hizmetlerini bu yazımızda detaylı şekilde açıkladık. Bir süre önce Paypal Türkiye faaliyetlerini durdurdu ve Türkiye’de bulunan hiçbir kuruma ve kişiye yönelik hizmet vermemeye başladı. Pek çok yöntem anlatılsa da ve birbirinden farklı fikirler ortaya konsa da aslında, yasal olarak Paypal hesap açma yöntemi sadece tek şekilde mümkün olabiliyor.

Paypal tanımlı hesabınızın olması, şirket tarafından koyula engeller nedeniyle pek mümkün gözükmemektedir. Ancak buna karşılık, yurtdışında tanımlı banka hesabınızın olması ve bu hesabın paypal işlemlerine tanımlanması ise, yasal olarak geçerli olabilecek tek yöntem olarak görülüyor.

Paypal Hesabı Nasıl Açılır?

Günümüzde paypal ödeme ve bankacılık sisteminin oldukça önemli olduğu, inkar edilemez bir gerçekliktir. Pek çok insan ürün alıp satarken, yurtdışından ürün siparişi verirken ya da ürününü dünyaya pazarlarken, aktif bir paypal hesabına ihtiyaç duyar. Bunun içinde öncelikli olarak paypal hesap açma hakkında bilgi sahibi olmanız gereklidir.

Eğer yurtdışında ticaret yapan bir girişimci iseniz, muhakkak surette aktif bir paypal hesabınız bulunmalıdır. Hesap açmak için ciddi bir emek harcanması gerektiğinden, gerçekten önemli ticari atılımlar atmanız halinde ancak bu yönteme ilgi duymanız tavsiye edilecektir.

Paypal Hesabı Başvurusu

Öncelikle yurtiçinde ve yurtdışında tüm bankacılık işlemlerinizi paypal üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Belki de bireysel girişimler sonucunda hesap açmak zor görünüyor olsa da, sizin adınıza bu işlemleri yürütecek işletmelerden de danışmanlık ve yardım desteği alabilirsiniz. Paypal hesap açma konusunda  Anka Internet (Georgia) LTD.’in Anka System güvencesinden yararlanabilirsiniz. Yapacağınız bireysel başvurunuz, kurum tarafından değerlendirmeye alınacak ve hemen ardından da, size uygun olacak şekilde en kısa ve yasal yoldan, hesap nasıl elde edilir, bunun yollarına bakılacaktır.

Şimdi, paypal hesap açma işlemleri için yapılması gerekenler ve karşılaşılan tüm engeller sırasıyla açıklanacaktır. Buna göre;

  • Vatandaşlık Numarası: İlk ihtiyacınız olacak şey, bir vatandaşlık numarasıdır. Örneğin Hollanda, hem kendi vatandaşları hem de diğer ülkelerin vatandaşları için geçerli Vatandaşlık Numarası vermektedir. Türkiye dışında bir ülkenin (paypal geçerli olan) vatandaşlık numarası da ihtiyacınız olan ilk unsur olacaktır. (BSN olarak geçen numarayı almak adına, Hollanda da ilgili kurumdan, randevu talebinde bulunmalısınız.),
  • İkinci işlem ise, yurtdışında geçerli olan bir banka hesabına sahip olunmalıdır. (Banka hesabının bulunduğu ülke tarafından paypal ödeme sistemi geçerli kabul edilmelidir.) Uygun görülen bankaya, telefon ya da internet iletişim adreslerini kullanarak, irtibata geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz,
  • Sanal sunucular kullanılmalıdır. (VPN gibi) Türkiye’den hiçbir kullanıcı paypal tarafından kabul edilmediğinden, DNS ve yerleşim ayarları farklı bir ülkeyi gösteren ağdan bağlantı kurmanız gerekmektedir. VPN yüklü sistemler üzerinden hesap açma işlemlerine başlamanız gerekecektir.
  • Yurtdışında geçerli olan yasal bir adres ve yasal bir telefon numarasına, paypal hesabı için ihtiyacınız olacaktır. Sanal telefon ve adres kiralama seçenekleri yine bu durumda karşınıza çıkacaktır. Sizler için en iyi çözüm yolu, sanal adres kiralama hizmeti veren kurumlarla irtibata geçmek olmalıdır. Kiralama süresince aylık, 100 ile 150 Euro tutarında standart ödeme yapmanız gerektiğini hatırınızdan çıkarmamalısınız.

Toparlamak gerekirse, paypal hesap açma amacı ile Türkiye’den talepte bulunan kimseleri bir hayli yorucu bir süreç bekleyecektir. Öncelikle sanal adres ve sanal telefon numarası bulmalısınız. BSN (yani paypal geçerli ülkelerden birinden vatandaşlık numarası alma) kaydınız tamamlanmalıdır. Yabancı ülkelerden geçerli bir banka hesabı açma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Son olarak da, VPS sistemini kullanarak paypal hesabınızı kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizin için tüm bunları yapmak çok da mümkün gözükmüyor olabilir. Anka Internet (Georgia) LTD.’in Anka System güvencesinden yararlanarak hesabın adınıza kısa sürede açılacağından emin olabilirsiniz.

Paypal hesabı kullanmaya başladıktan sonra son derece dikkatli olmanız gerekebilir. Türkiye üzerinden tanımlı olan sunucuları kullanarak paypal hesabınıza giriş yapmamalısınız. Girişleriniz için VPS sistemi tercih edilmelidir. Olurda unutursanız ve doğrudan Türkiye üzerinde tanımlı sunucuları kullanarak paypal’a giriş yapmanız halinde, sistem otomatikman kapatılacak ve paypal hesabınızda doğrudan kapatılacaktır. Başta belirtildiği gibi, ciddi bir ticaret ağına ve sistemine sahipseniz; ancak paypal hesabına sahip olmayı düşünmelisiniz. Yukarıda belirtilen yöntemle açılan hesabı ömür boyu kullanmak söz konusu olacaktır. Ancak bunun yerine yasal olmayan yöntemler kullanılarak açılan hesaplar kısa sürede tespit edilerek kapatılacaktır.

WhatsApp chat